Amálie Kovářová (* 1992) Vystudovala filmovou režii na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Natáčí reklamy, videoklipy a dokumentární filmy. Dlouhodobě spolupracuje s Akademií věd ČR. Je spoluautorkou komiksu TGM: Komiksový příběh (nakl. CPress, 2018) a grafického románu Obraz Doriana Graye (nakl. Kontrast, 2021)
Mgr. Lenka Panušková, Ph.D. studovala dějiny umění a kultury na Trnavské univerzitě v Trnavě (Mgr. 2005) a následně na FF UK v Praze (Ph.D. 2009). Od roku 2009 pracuje v Oddělení středověku ÚDU AV ČR. Vede výběrové semináře pro magisterské studenty v rámci Centra pro studium středověku FF UK. V roce 2018 vydala v nakladatelství Amsterdam University Press kolektivní monografii The Velislav Bible, Finest Picture-Bible of the Late Middle Ages: Biblia Depicta as Devotional, Mnemonic and Study Tool. V současné době je hlavní řešitelkou projektu GA ČR s názvem Jeruzalém a jeho odraz v kultuře středověkých českých zemí. K jejím hlavním badatelským zájmům patří středověká ikonografie, otázka ženské zbožnosti, funkce iluminovaných rukopisů, astronomie a astrologie ve středověku a umění anglosaské Anglie. Zabývá se rovněž vztahy křesťanů a Židů ve středověku.
PhDr. Štěpán Vácha, Ph.D. (* 1976) je český historik umění. Od roku 2007 je pracovníkem Ústavu dějin umění AV ČR. Předmětem jeho odborného zájmu je barokní umění v českých zemích. Zvláště malířství, také umění na dvoře Rudolfa II., dále panovnická reprezentace Habsburků ve výtvarném umění. Je spoluautorem publikace Ve stínu Karla Škréty (nakl. Academia, 2018) a kulturněhistorické monografie Karel VI. & Alžběta Kristýna - Česká korunovace 1723 (nakl. Paseka, 2009). Podílel se na výstavě Vznešenost & zbožnost. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách pořádané Západočeskou galerií v Plzni (2015-2016), k níž vyšla stejnojmenná publikace.