Akce v klášteře

24 sobota
Timber Rattle v broumovském klášteře
Broumovský klášter
začátek akce 19:30

Timber Rattle v broumovském klášteře

Po necelém roce se na Broumovsko vrací americká hudební skupina Timber Rattle. Koncert se uskuteční v sobotu 24. února 2018 v Kreslírně Broumovského kláštera. Spolu s Timber Rattle vystoupí pražský písničkář Dimitar.

Timber Rattle (https://timberrattle.bandcamp.com/) se zformovali kolem Adama Parkse, rodáka z Blue Ridge Mountains v jihozápadní Virginii. Od samého počátku se kapela věnuje meditativní hudbě s táhlými vokálními nápěvy, prostředí kláštera je proto pro jejich kompozice jako stvořené.

V roce 2010 vydali první desku, od té doby stihli ještě jedno EP a dvě další dvě alba. Druhá deska Phantoms of Place vychází nyní ve vinylové reedici. Poslední album The Clearing vyšlo na experimentálním labelu Lokal Rekorc a noticka uvedená na zdejším webu, která je věnovaná komunikaci kapely s vydavatelstvím, vystihuje hudbu kapely asi úplně nejvíc: „Omlouvám se, že jsem zase dlouho nereagoval. Žiju na vrcholu kopce, kde nemám internet, a do města nejezdím zase tak často.“

Dimitar (https://soundcloud.com/dimitar666) je pražský písničkář. Hraje intimní folk v nejčistší podobě, i když nově zveřejněná ukázka na jeho internetovém profilu naznačuje, že se můžeme dočkat i zvukových experimentů.

Koncert začne v 19.30 hodin, vstupné bude 150 korun.

https://srumec.wordpress.com/

https://www.facebook.com/srumec

Zpět na kalendář akcí