Akce v klášteře

28 sobota
ODLOŽENO! - Sympozium ilustrace / Doprovodný program pro veřejnost
Broumovský klášter

ODLOŽENO! - Sympozium ilustrace / Doprovodný program pro veřejnost

28. 3. / 9:30 - 12:00 / KLÁŠTER – DŘEVNÍK
PROMÍTÁNÍ: KOSMIX, AŽ PO UŠI V MECHU, MLSNÉ MEDVĚDÍ PŘÍBĚHY

Promítání nejnovější animovaných lahůdek pro děti!
Od 9:30 Kosmix: Velké dobrodružství malého robota. Robůtek Kit poznává vesmír v animovaném vzdělávacím seriálu pro děti (Krutart, Česká televize). Délka: 50 minut.
Od 10:30 Až po uši v mechu a Živě z mechu: Dobrodružný loutkový film a seriál - příběh lesních trnků a jedné rusalky, který se odehrává uprostřed hlubokého lesa (Nutprodukce). Délka: 43 minut
Od 11:15 Mlsné medvědí příběhy: Jeden je velký a druhý mrňousek. Oba jsou medvědi a oba mají pořád hlad. Ale nejen láska k dobrému jídlu z nich dělá nejlepší kamarády (Bionaut). Délka: 40 minut.
Věk: pro děti od 4 let
Vstupné: dobrovolné

28. 3. / 10:00 - 12:00 / KLÁŠTER - LAPIDÁRIUM
WORKSHOP PRO DĚTI: VESELÉ STŘÍHÁNÍ S ALFABETOU (PATRIK ANTCZAK)

Patrik Antczak je známý svou tvorbou knih pro nejmenší. Na tomto workshopu se děti seznámí s dvěma jeho knížkami, které budou budou moct kreativně ztvárnit po svém! Kniha ALFABETA je knižní hra, která provede vašeho předškoláka abecedou. S každým písmenem navíc zažije malé dobrodružství: pošle astronauta do vesmíru, pustí parník po Vltavě nebo si složí vlastního robota. Kniha LEFT AND RIGHT se zabývá imaginací dítěte skrze příběh otce a dcery v období objevování světa kolem sebe. Papír hraje při vyprávění příběhu zásadní roli, skrze abstraktní kompozice a scény symbolizující její představy. Bude se hodně stříhat, lepit, ale i kreslit!
Věk: pro děti od 5 let
Vstupné: 50 Kč

28. 3. / 14:00 / KLÁŠTER - ZAČÁTEK NA NÁDVOŘÍ U KAŠNY
KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA BROUMOVA S PETREM BERGMANNEM

Komentovaná prohlídka všech broumovských skvostů s místním historikem Petrem Bergmannem. Společně projdeme náměstí, Kostelní náměstí, kostel sv. Petra a Pavla, renesanční náhrobky a unikátní gotickou fresku Posledního soudu v bývalé márnici. Také dřevěný hřbitovní kostelík, jediné dvě secesní stavby v Broumově a cestou zpět na několik reliktů pozdní gotiky.
Délka prohlídky: 1,5 - 2 hodiny
Vstupné: 100 Kč

28. 3. / 16:30 / KLÁŠTER - DŘEVNÍK
BESEDA: ILUSTROVAT KLASIKU (JIŘÍ GRUS)

Jiří Grus je český malíř, komiksový kreslíř a scenárista. Za svůj život se podílel na pestré škále výtvarných realizací. Jako ilustrátor například spolupracuje s nakladatelstvím Karolinum (Bylo nás pět, Rozmarné léto a další). Jeho nejnovější počin jsou ilustrace v novém vydání “Záhady hlavolamu” Jaroslava Foglara. Jiří Grus je zkrátka velmi zajímavý multifunkční umělec. Za každým jeho dílem se skrývá kombinace pečlivé přípravy, hloubavé výtvarné analýzy a zároveň křehkého humoru. V moderované besedě bude mluvit o nejen své tvorbě, ale také o tom, jaké to je živit se v dnešní době výtvarnem.
Délka besedy: cca 60 minut
Vstupné: dobrovolné

28. 3. / 18:00 / KLÁŠTER - DŘEVNÍK
PROMÍTÁNÍ: OZVĚNY ANIFILMU 2019 LOUTKOVÉ LAHŮDKY

V soutěžním výběru Anifilmu 2019 figurovalo několik mimořádných filmů využívající techniku loutkové – stop-motion animace. Již delší dobu je u autorů oblíbeným materiálem plsť, což je i případ letošního vítězného krátkého filmu Dobré úmysly (Good Intentions). Velkou pozornost na sebe upoutal také 40 minutový „krátký“ film Ten báječný koláč! (This Magnificient Cake!).
Věk: pro dospělé a děti od 15 let
Délka pásma: 70 minut
Vstupné: dobrovolné

28. 3. / 19:30 – 21:30 / KLÁŠTER - GALERIE DŮM
OTEVŘENÝ ATELIÉR: NA POKEC DO ATELIÉRU

Po promítání nabídneme možnost neformálně se seznámit s ilustrátory. Návštěvníci ateliéru mohou pohovořit s výtvarníky o čemkoli, co by je zajímalo, prohlédnout si jejich ilustrace, na kterých právě pracují, koupit si hezký plakát nebo knížku.
Vstupné: zdarma

Zpět na kalendář akcí