Akce v klášteře

17 pátek
vernisáž - Patrik Hábl / Obraz prostoru
Broumovský klášter

vernisáž - Patrik Hábl / Obraz prostoru

Vernisáž: 17. 9. 2021 od 16:00 h
Termín výstavy: 18. 9. – 20. 11. 2021 

Klášter Broumov / Dětská galerie Lapidárium
Kurátor: Radek Wohlmuth

Dětská galerie Lapidárium si vás dovoluje pozvat na slavnostní zahájení výstavy Patrika Hábla - Obraz prostoru. Kromě obrazů od jednoho z nejsledovanějších českých autorů střední generace Patrika Hábla, se můžete těšit také na slam poetry od Anny Beaty Háblové, známé básnířky a architektky. A protože by nebylo dětské galerie bez dětí a na vernisáži v Lapidáriu děti chybět nesmí, připravili jsme si pro malé návštěvníky chvilku tvoření. Vznikat budou obrazohledítka. 

"Výstava Patrika Hábla je o prolínání obrazu a prostoru, kdy jedno se tak trochu mění v druhé a naopak. Obraz tady může být sloupem, novou zdí nebo podlahou a galerie zase může vypadat jako součást obrazu. Je to hlavně o jiném prožitku a zkušenosti. Kdo ještě nepřešel přes obraz, nebo by si na obraz chtěl třeba lehnout, může si to na výstavě zkusit," říká kurátor výstavy Radek Wohlmuth.

Patrik Hábl vystudoval VŠUP u Prof. Pavla Nešlehy, dále absolvoval litografické školení v grafickém ateliéru Mikoláše Axmanna a rok navštěvoval Akademii Muchina v Petrohradu. Roku 1998 studoval na AVU experimentální grafiku u V. Kokolii. Momentálně působí pedagogicky na VŠUP. Jeho tvorba byla oceněna Waldesovou cenou a cenou Europol.  Byl nominován v Top 10 na Osobnost roku za nejvýznamnější umělecký počin roku 2013. Vytvořil řadu prostorových vstupů současného umění do významných historických staveb. Tvorba Patrika Hábla je abstraktní, oscilující na pomezí malby a grafiky. Stálým a nejhlubším východiskem jeho práce je krajina pojednávána jako vnitřní prostor lidské mysli. 
Více o autorovi: www.patrikhabl.com

 

 

Zpět na kalendář akcí