21 sobota
Muzejní noc na Broumovsku
Broumovský klášter
začátek akce 19 h

Muzejní noc na Broumovsku

Sobota 21. května 2022, 19:00 - 22:00
Areál broumovského kláštera

Muzejní noc představuje kulturní fenomén, který má svou tradici ve městech po celé Evropě. V areálu broumovského kláštera se můžete těšit na bohatý večerní program.

V této době budou pro vás volně přístupné:

PROHLÍDKA KLÁŠTERNÍHO KOSTELA SV. VOJTĚCHA  Prohlídka zdobeného kostela s bohatou historií, který je součástí komplexu benediktínského kláštera ve vás zanechá nádherou vzpomínku po dlouhá léta.

INTERAKTIVNÍ PROHLÍDKA SKRIPTORIA, která vás zábavnou formou vtáhne do čtyř základních mnišských profesí podílejících se v klášteře v dobách středověku na výrobě kopie knihy.

DĚTSKÁ GALERIE LAPIDÁRIUM nabízí interaktivní výstavu slovenské umělkyně Olgy Paštékové. Olga Paštéková pracuje ve své tvorbě s našimi představami a předsudky, s mýty, také s tématy ze současné environmentální politiky a všímá si měnícího se životního prostředí. Její výstava v dětské galerii reflektuje vliv lidí na proměnu krajiny a přírody, jejich vzájemnou synergii i střet. 

GALERIE DŮM s výstavou současného umění, autorky Markéty Hlinovské, která patří mezi nejvýraznější absolventy ateliéru prof. Jiřího Lindovského na pražské AVU. Její práce mají od počátku experimentální a přesahující charakter, který má svůj předpoklad v dalších důležitých osudových zájmech autorky, mezi které patří především literatura a divadlo.

KLÁŠTERNÍ ZAHRADA spojená s VÝSTAVOU V rozsáhlé klášterní zahradě s nočním osvětlením si můžete prohlédnout výstavu dvou uměleckých sochařů Kryštofa Kaplana a Petra Šťastného, kteří se zabývají současným uměním.  Nebo si jen tak odpočinout pod památným klášterním dubem, který byl vysazen na počest Františka Josefa s Alžbětou Bavorskou (známou jako bavorskou princeznou Sissi)

V každé části programu pro vás bude k dispozici lektor či průvodce pro vaše případné dotazy.

  • Do jednotlivých prostor můžete chodit volně, bez předchozího objednání.

Pořadatel: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s.

Festival muzejních nocí 2022 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury. Další festivalové akce naleznete na http://www.muzejninoc.cz.“
Více informací: martina.junkova@broumovsko.cz, 734 443 165

Zpět na kalendář akcí