Akce v klášteře

19 čtvrtek
Dialog Café: Camino na kolečkách
Broumovský klášter
začátek akce 19 h

Dialog Café: Camino na kolečkách

Čtvrtek 19. dubna 2018, 19:00
Klášter Broumov / Lapidárium 

Myslíte si, že na cestu za svým snem potřebujete plné zdraví, fůru peněz a spoustu dalšího? Přesvědčte se, že k tomu je zapotřebí hlavně touha, odhodlání a vytrvalost. Honza Dušek a Petr Hirsch vám představí netradiční pouť na invalidním vozíku do Santiaga de Compostela ve Španělsku. Honzova cesta Vás svým vyprávěním přesvědčí, že za mottem "Na vozíku život nekončí" nejsou jen prázdná slova, ale skutečné činy.

Přednášející: Jan Dušek a Petr Hirsch

Jan Dušek je 37letý muž s diagnostikovanou progresivní formou roztroušené sklerózy odkázaný na invalidní vozík. Jeho sen byl absolvovat poutní cestu do Santiaga de Compostela spolu se svým devítiletým synem Jendou. Rozhodl se pokořit Svatojakubskou cestu hned z několika důvodů. Sám pro sebe vyrazil s prosbou o zpomalení průběhu nemoci. Všem ostatním chce hlavně ukázat, že na kolečkách život nekončí a i v těžké životní situaci je možné si splnit své sny a cíle.

Petr Hirsch se pokusil obejít pěšky svět. Též jste o něm mohli slyšet v souvislosti s jeho 16000 km dlouhým „výšlapem“, kdy pěšky putoval z domova do Santiaga de Compostela, Říma a Jeruzaléma. Od roku 2013 na více než 150 místech po celé ČR své putování představil v poutavé besedě "šestnáctitisícikilometrovej vejšlap". Od roku 2015 organizuje poutě pro veřejnost a rozhodl se pomáhat a podporovat druhé v jejich prvních krůčcích na cestách.

Vstupné: 60 Kč / 30 Kč (studenti a U3V)
Rezervace: martina.junkova@broumovsko.cz, 734 443 165
Pořadatel: Agentura pro rozvoj Broumovska

Zpět na kalendář akcí