Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Výstava upomínkového skla a porcelánu

13. 6. – 31. 10. 2020​

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

3. 6. 2020 - Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály, 31. května 2020 společně rozezněli a roztančili prostory nádherného broumovského kláštera. Cílem dobročinného počinu mladých hudebníků z Police Symphony Orchestra (PSO) a jejich hostů bylo připomenout důležitost partnerství a vzájemné pomoci, podpořit kulturní dění na Policku a Broumovsku. Výtěžek online sbírky půjde na podporu činnosti Agentury pro rozvoj Broumovska a pomůže také lidem, kteří se podílí na fungování orchestru PSO a v souvislosti s pandemií Covid-19 se dostali do složité finanční situace.

Během večera se vybralo přes 500 000 Kč a sbírka pokračuje na www.darujme.cz/psonline až do 14. června 2020.

To, co se v neděli odehrálo, je asi jeden z nejsilnějších zážitků v mém životě. Nerozumím tomu, že se za tři týdny daly dohromady stovky lidí, kteří nám s tím pomohli. Pořád nevěřím tomu, že se ten náš ´bláznivý´ nápad opravdu povedl. Že technika fungovala, že nám bylo tak krásně a stále je. A to, že se vybralo již nyní přes půl milionu korun pro kulturu na Broumovsku, tak to je další ze zázraků, který se ten den stal. Nerozumím a upřímně z celého srdce všem děkuji,“ říká s dojetím zakladatelka PSO Petra Soukupová.

Benefiční koncert P.S. ONLINE byl k vidění na FB profilu Police Symphony Orchestra a na webu internetové televize MALL.TV, kde ho sledovalo téměř 6500 diváků, k přenosu se připojilo průměrně 2500 domácností a v těchto dnech má záznam přes 44 tisíc zhlédnutí. Nadšené ohlasy stále přicházejí ze všech koutů republiky i ze zahraničí.

Spolu s Police Symphony Orchestra, pod taktovkou Joela Hány a Věry Vlčkové,
v broumovském klášteře vystoupili také klavírní virtuos Ivo Kahánek, Jan Maxián, Vendula Příhodová, Jan Sklenář, Hana Hána, smíšený pěvecký sbor Kácov, Anita Príbojská
a tanečnice ZUŠ Náchod, Krasobruslení Praha, JM DANCE a další hosté. Benefičním večerem provázela Lucie Výborná.

P.S. ONLINE byl mimořádně intenzivním zážitkem nejen pro diváky, ale i pro účinkující, jak ostatně dokládá reakce Iva Kahánka, jednoho z nejlepších současných českých pianistů: „Běžná definice profesionála je ta, že se jedná o člověka, který se své práci věnuje naplno a na takové úrovni, že za ni dostává zaplaceno. Nedávný jubilant, slavný americký herec Clint Eastwood, říká: „Berte vážně svou práci, ne sebe!“ Po čerstvé zkušenosti ze společného koncertu P.S. Online mohu říci, že minimálně z Eastwoodova pohledu jsou všichni, kdo tvoří amatérský symfonický orchestr Police Symphony Orchestra, výsostnými profesionály – a navíc s velkým srdcem!"

Foto: Eda Školník

Sdílejte na