Akce v klášteře

06 pondělí
ArtCafé Extra - Trio Braunensis
ArtCafé

ArtCafé Extra - Trio Braunensis

Pondělí 6. listopadu 2017, 20:00
Klášter Broumov, kostel sv. Vojtěcha

Koncert Tria Braunensis představí hudební repertoár předních světových skladatelů epoch renesance, baroka, romantismu i 20. století.

Sopranistka Michaela Jeklová (*1991) pochází z Poděbrad. Hudbě se věnuje od pěti let, kdy začala docházet na hodiny zpěvu do LŠU v Poděbradech. "Ke zpěvu mne přivedla a nadchla pro něj rodinná přítelkyně, která se stala později i moji učitelkou. Kromě zpěvu jsem hrála osm let na příčnou flétnu a klavír. V roce 2006 jsem se dostala na konzervatoř v Teplicích – obor klasický zpěv, absolvovala jsem u prof. Jitky Slavíčkové a Barbory Kadlčíkové. Po ukončení konzervatoře (r.2013) jsem nastoupila na pedagogickou fakultu v Hradci Králové – obor zpěv, klavír a hudební kultura se zaměřením na vzdělávání. Nyní studuji v Brně v Metodickém centru při JAMU metodiku klavírní hry."

Trumpetista Štěpán Přibyl (*1980) vyrůstal v hudební rodině na Náchodsku. Hudbu studoval od 9 let v náchodské LŠU. Pražskou konzervatoř absolvoval v roce 2006 u prof. Jiřího Šedivého (Česká filharmonie), kde se vzdělával také u profesorů: Jiřího Jaroňka, Antonína Vaigla a Miroslava Kejmara. Během pražských studií byl ovlivněn světovými trumpetisty, se kterými měl možnost se i osobně setkat (Wynton Marsalis, Bobby Shew, Guy Touron ...). Ač studoval hudbu klasickou, vždy inklinoval spíše k jazzu. Nyní se věnuje oběma žánrům a je hudebním nadšencem, jenž po návratu ze studií organizuje různé kulturní počiny napomáhající povědomí kvalitní hudby a šíření kultury zejména na Broumovsku a Náchodsku: projekty pro festival Náchodská prima sezóna, kapelníkem Jazz Generation, člen hud. skup. Annabase (do 2012), um. vedoucím žesťového kvinteta Scholasticus, dramaturg a kapelník "100 let jazzu na Náchodsku" (2014), "Večer plný (nejen) swingu" (2015) Big Band session. Současně pedagogicky působí v Základní umělecké škole Broumov (ředitel), "duchovní otec" Jazzové kavárny pro Agenturu pro rozvoj Broumovska...

Varhaník Ladislav Šikut (*1961) byl žákem předních pražských varhaníků Petra Sovadiny a pak Jana Kalfuse, u kterého absolvoval na Pražské konzervatoři. Působí jako varhaník v Teplicích nad Metují a na Broumovsku, dále jako učitel klavíru a varhan a jako korepetitor v ZUŠ Broumov a také je vedoucím pěveckého sboru Stěnavan. Patří k hlavním badatelům v oblasti české hudby 18. až 20. stol., proto s ním spolupracují vydavatelé not. Pro hudební vydavatelství ROSA, s.r.o. nahrál se sólovými zpěvačkami 2 vánoční CD, druhé i s pěveckým sborem Stěnavan s názvem „Pohádka českých Vánoc“.

Vstupné: 120 Kč / 90 Kč (pro členy Klubu ArtCafé) / zdarma pro všechny účastníky 4. Broumovských diskusí

Zpět na kalendář akcí