Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Literární Café: Alena Sabuchová / Natalka Suszczyńska

Základní informace

Začátek: 24. 10. 2023, 18:00
Web: www.klasterbroumov.cz/

Místo konání: Kino Zdrowie, Sokołowsko
Vstupné: Zdarma

Srdečně zveme na neformální posezení v Kinu Zdrowie v polském Sokołowsku s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání uvede Šárka Rambousková spolu s překladatelkou Annou Wanik a svou tvorbu představí:

Alena Sabuchová – narozena v r. 1989 v Ružomberku. Vystudovala filmovou a televizní scenáristiku a dramaturgii na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Literárně debutovala roku 2016 knihou Zadné izby. Roku 2019 vydala svou druhou knihu Šeptuchy, která v roce 2020 získala cenu Anasoft Litera určenou pro autora nejlepší slovenské prozaické knihy. V roce 2021 kniha vyšla v českém překladu Lubomíra Machaly. Byla inspirována regionem Podlesí a místními lidovými léčitelkami, které zde jsou nazývány právě „šeptuchy“.

Jako scenáristka pracovala na televizních seriálech Pravá tvár, Vlci a Nový život.

Natalka Suszczyńska – narozena v r. 1988 v Białystoku. Nyní žije ve Varšavě. Publikovala mj. v časopisech "Rita Baum", "Wakat", "Visions", "Kontent", "Stoner Polski", "Miesięcznik Znak", "Czas Literatura" a v zinu "Girls* to the Front". V roce 2019 vydalo nakladatelství Korporacja Ha!art její debutovou knihu Dropie, která byla nominována na Literární cenu Witolda Gombrowicze a Literární cenu starosty města Białystok Wiesława Kazaneckého. V roce 2021 vydala zin s povídkami "Sny a pokémoni" a stala se členkou redakční rady časopisu "Page Active". Momentálně pracuje na další sbírce povídek.

Doprava do Sokołowska a zpět je zajištěna minibusem. Pro více informací a rezervaci volejte na tel. číslo: +420 734 443 161
 

Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum ve spolupráci s Českým literárním centrem, Wrocławskim Domem Literatury a Fundacją Sztuki Współczesnej IN SITU.

Projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska díky Visegrádským grantům z Mezinárodního visegrádského fondu. Cílem fondu je podpořit projekty pro udržitelnou regionální spolupráci ve střední Evropě.

 

Podpořte nás