Akce v klášteře

06 sobota
Vinum et Cetera
Benediktinské sklepy Broumov
začátek akce 11 h

Vinum et Cetera

Ochutnávka nejlepších českých a moravských vín z kolekce Salonu vín ČR v letošním roce spojená s volnou prohlídkou revitalizovaných prostor broumovského kláštera a klášterní zahrady. Využijte jedinečnou příležitost a podívejte se do nově opravených míst. Klášterní zahrada bude zpřístupněna do pozdních nočních hodin. 

Vinum et Cetera je tradiční kulturně-společenská akce, která se v prostorách kláštera v Broumově každoročně koná již od roku 2004. Jde o veřejnou ochutnávku nejlepších českých a moravských vín ze Salonu vín České republiky za účasti Ing. Marka Babisze, hlavního sommeliera  Salonu vín ČR. Ten mimo svou stálou expozici na zámku ve Valticích představuje veřejnosti vína externě pouze jednou v roce, a to právě v Broumově. Návštěvníci tak mohou vína nejen ochutnat, ale také se o nich dozvědět mnoho informací, včetně zajímavostí o pěstování a technologii zpracování. 

Hudební program zajistí Cimbálová muzika Podluží, smyčcové duo Anna Novotná a Kateřina Soukupová a kytarové duo Tomáš Mrština a Jiří Šála. 

Večer bude hudební program pokračovat Jazzotékou Ondřeje Kejzlara u klášterní kavárny Café Dientzenhofer, která bude otevřena až do půlnoci. 

Občerstvení zajištěno.

Areál benediktinského kláštera v Broumově.

Čas konání akce 11-22 hod.

Vstupné 60,-

Zpět na kalendář akcí