Akce v klášteře

21 čtvrtek
Vánoční varhanní kocert
Broumovský klášter
začátek akce 19 h

Vánoční varhanní kocert

Čtvrtek 21. prosince 2017, 19:00
Klášter Broumov, klášterní kostel sv. Vojtěcha

Přijďte si vychutnat jedinečný zážitek varhanního koncertu v podání Anny Ester Petříkové a Viktora Darebného, kteří budou hrát nejen sólově, ale i spolu – tedy čtyřruč a čtyřnož. Tento unikátní zážitek bude přenášen i na plátno v kostele, aby zvukový zážitek umocnil i pohled na hru na tento královský nástroj.

Viktor Darebný se hře na varhany učil nejdříve soukromě u MgA. Michala Hanuše. Během maturitního ročníku Gymnázia Jiřího Ortena začal studovat hru na varhany na Konzervatoři Pardubice. Zde absolvoval v roce 2017 ve třídě prof. Josefa Rafaji. Od října 2017 je posluchačem Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze ve třídě odb. as. MgA. Pavla Černého. Je korepetitorem Učitelského smíšeného pěveckého sboru Tyl v Kutné Hoře, který je nejstarší dosud zpívají sbor na našem území (od r. 1846). Pravidelně vystupuje na sólových koncertech, ale i jako korepetitor různých profesionálnich i amatérských hudebních těles a sólistů. V poslední době se zaměřuje na ctyřruční hru na varhany a společně s Annou Ester Petříkovou tvoří varhanní duo.

Anna Ester Petříková se začala věnovat hudbě na ZUŠ Hronov ve třídách paní učitelek Kláry Bydžovské a Renaty Mědílkové. Nyní je studentkou třetího ročníku hry na varhany ve třídě prof. Josefa Rafaji na Konzervatoři Pardubice. Zároveň studuje v oktávě ve třídě Mgr. Jana Ježka na Jiráskově gymnáziu v Náchodě. Zúčastnila se interpretačních kurzů prof. Jaroslava Tůmy, MgA Pavla Svobody, prof. Suzanne Z’Graggen a prof. Stefana Baiera. Věnuje se koncertní hře na varhany. Nedávno vytvořila s Viktorem Darebným varhanní duo, které se připravuje na Mezinárodní varhanní soutěž ve čtyřruční a čtyřnožní hře Novém Sadci v Polsku.

Vstupné dobrovolné
Výtěžek z koncertu bude věnován na charitativní účely, jsou přeci Vánoce :-)

Zpět na kalendář akcí