Rozhovor se Silvií Krivošíkovou

Vinum et Cetera / 9.6.2018

Oblíbená ochutnávka nejlepších českých a moravských vín...

více info >

Jasná, klidná a celistvá mysl / 1.-3. 6. 2018

Meditační seminář pro management

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

V současné době vystavujete svá díla v klášterní Galerii Dům. Jak vnímáte prostor galerie i kláštera samotného? Překvapil vás něčím?

Prostor Galerie Dům mě velmi překvapil. Znala jsem ho jen z fotografií, na kterých nepůsobil až tak velký. V momentě, kdy jsem do něho vstoupila, mě uchvátilo jednak pronikavé světlo, ale také jeho prostornost. Byl krásný a měla jsem radost, že v něm mohu instalovat. A to, že se nachází v klášterní zahradě, je výborné. Zahrada je skvělý prostor na vystavování soch a sochy pana Hendrycha to jen potvrzují. Velmi se mi líbí, že na tak nádherném historickém místě se v krásném prostoru Galerie Dům dělají zajímavé výstavy se zaměřením na současné umění. Propojení historie se současným uměním a jinými kulturními aktivitami v klášteře Broumov je skvělá myšlenka.

Stihla jste během „vernisážového“ víkendu poznat i okolí kláštera nebo je pro vás Broumovsko velkou neznámou?

Musím se přiznat, že jsem na Broumovsku zažívala velkou euforii z prostředí. Byli jsme ubytováni v krásném prostředí na zámečku Bischofstein, takže jsem měla možnost se vypravit i do skal a pokochat se malebnou krajinou. Broumovsko jsem před tím neznala, bylo to poprvé. Máte to tam nádherné. Ale na důkladné prozkoumání kraje bohužel vernisážový víkend nestačí.

Je pro vás osobně výstava Figurace něčím specifická? Jak dlouho vznikaly vystavené obrazy?

Ano byla. Měla jsem konečně možnost vidět ty věci pokupě a přemýšlet nad nimi. Je to jiné, když se obraz přesune z ateliéru do galerijního prostoru. V podstatě při tvorbě přemýšlím i nad tím, jak je budu instalovat, vždy je to pro mě výzva. Tím instalováním vedle sebe, při těch velkých formátech, jsem konečně viděla souvislosti, jak na sebe ty obrazy navazují. V mém ateliéru je to jiné. Tady pro mě bylo příjemným překvapením vidět mé práce v takovémto galerijním prostoru. Obrazy byly novější. Byl to výběr od roku 2015 až po 2017. Ale v sérii malých formátů, v malé místnosti, byl i obraz z roku 2009. Je to série, na které pracuji od roku 2008 – myslím, že jich je dohromady víc než 30 kusů.

Vystavujete často v České republice?

Ano, výstava v Galerii Dům je v pořadí čtvrtá samostatná výstava od roku 2013 a při tom bylo ještě pár skupinových.

Na čem pracujete nyní?

Mám rozpracované malby na výstavu, která bude na podzim tohoto roku v Praze v Galerii Petr Novotný. Bude to soubor maleb2016 – 2017 a možná i objekty. Zatím je všechno v přípravách a uvidíme, jak to dopadne. Doufám, že dobře :-)

Sdílejte na