P. Petr Prokop Siostrzonek byl zvolen břevnovským arciopatem

Koncert laureátů Broumovské klávesy

Rudolfinum / 22. 10. 2018

více info >

Jasná, klidná, celistvá mysl / 23.–25. 11.

Víkendový meditační seminář

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

25. listopad 2017 - Kapitula Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze - Břevnově oznámila, že 21. listopadu 2017, za předsednictví P. Edmunda Wagenhofera, praesese Slovanské benediktinské kongregace sv. Vojtěcha, zvolila 61. opata břevnovského kláštera. Zvolen byl P. Petr Prokop Siostrzonek, dosavadní převor - administrátor tohoto opatství.

Opatskou benedikci přijme zvolený arciopat od Jeho Eminence Dominika kardinála Duky, arcibiskupa pražského, v neděli 14. ledna 2018, v den 1025. výročí posvěcení kláštera, při mši svaté v břevnovské bazilice svaté Markéty v 10 hodin.

„Volba Patera Petra Prokopa Siostrzonka arciopatem Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze - Břevnově je významnou událostí, neboť se jedná o první volbu opata po 70 letech. Předchůdce arciopat Jan Anastáz Opasek byl zvolen opatem v roce 1947. Opatu břevnovského kláštera náleží čestný titul arciopat od roku 1993," komentoval tuto událost správce benediktinského kláštera v Broumově Přemysl Sochor.

Zdroj: www.nase.broumovsko.cz

Sdílejte na