Skriptorium - Středověká písárna

4. Broumovské diskuse / 6. - 7.11.2017

Dvoudenní diskusní konference, panel prezidentských kandidátů, doprovodný program...

více info >

Historické příběhové dílny

Nové zážitkové workshopy pro ZŠ a SŠ

více info >

Ukázat jedinečnost Broumovska a podpořit u žáků a návštěvníků pozitivní vztah k přírodě a přírodnímu dědictví chce vzdělávací program Skriptorium sekce EVVO Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. Program, který běží od poloviny ledna 2016, navazuje na tradici původního klášterního vzdělávání. Určen je kolektivům , i v rámci jednodenních či vícedenních pobytových programů. Zábavnou a hravou formou vtáhne děti do světa středověké písárny, odhalí vzácné druhy rostlin, ukáže, jak a čím se kdysi psalo, jak se vytvářely knihy a herbáře, jak se vyráběly přírodní barvy, papír či pergameny.

Typ: dvouhodinový, jednodenní či vícedenní pobytový program

Místo uskutečnění: Klášter Broumov, Skriptorium

Ubytování: Dům hostů Klášter Broumov

Určeno: MŠ, ZŠ, SŠ 

Novinka pro rok 2017 - Knihtisk

Pojďme společně prozkoumat přelomový vynález 15. století. Jak funguje? Kdo ho vynalezl? Vyzkoušíme si tisk psaného slova i ilustrací. Pomocí linorytu vytiskneme svou první stranu knihy. Možná si i celou stranu knihy sami vyrobíme. Společně pronikneme do knihtiskařského řemesla. Tento program bude v nabídce od 1. března 2017. 
Cena: 120 Kč / žák, délka programu: 3 hod. 

Tento projekt byl podpořen Nadací ČEZ, částkou 200 tis. korun. 


Kontakt a více informací: 

Martina Junková
martina.junkova@broumovsko.cz
+420 734 443 165


Skriptorium bylo finančně podpořeno díky projektu Malovaná zahrada z prostředků Státního fondu životního prostředí částkou 500.000 korun.

Sdílejte na