18 neděle
Cena Pavla Kouteckého / festival dokumentárních filmů
Broumovský klášter

Cena Pavla Kouteckého / festival dokumentárních filmů

17. a 18. 6. 2017
Sál Dřevník, Klášter Broumov


Již od roku 2007 je udělována cena spojená se jménem filmaře Pavla Kouteckého. Cenu přebírají jeho pokračovatelé a trpěliví pozorovatelé světa se schopností sdělit své pocity a postřehy filmem. Udělování cen probíhá 6. - 10. 6. 2017 v Praze. Poté je možné filmy zhlédnout i v desítce českých měst, letos poprvé včetně Broumova.

Možnost sobotního přespání v sále za poplatek 100 Kč. Spacáky a karimatky s sebou.

Sobota 17. 6. 2017
Od 17:00 - FC ROMA / 76 min / ČR
Nedávno nastoupil do nejnižší české fotbalové soutěže nový tým, děčínský klub okresního přeboru TJ Junior Roma, který je složen převážně z romských hráčů. Přestože každý fotbalista a fanoušek zná kampaň UEFA proti rasismu, naprostá většina týmů odmítla proti TJ Roma nastoupit. Díky tomu ale klub vyhrál většinu zápasů kontumačně. Dokumentární tragikomedie nominovaná na Ceny české filmové kritiky i Českého lva o týmu, který si téměř nekopl do míče, ale málem vyhrál ligu.
Režie: Tomáš Bojar, Rozárie Kohoutová
Vstupné 50 Kč / studenti 30 Kč

Od 19:00 - BACKSTAGE / 10 min / ČR
Náhled do pozadí strašnického krematoria, který reflektuje den spalovače mrtvol.
Režie: Martin Mach, Dominik Truhlář

DO ZBRANĚ / 39 min / ČR
Proč touží obyvatelé České republiky vlastnit střelnou zbraň a jak snadno se k ní mohou dostat? Debata čtyř mladých žen nad fenoménem legálního i nelegálního ozbrojování vyústí v sázku, při níž se každá z nich pokusí získat smrtící zbraň, aniž by vlastnila zbrojní pas. Nákup na skrytém webu nebo vytištění na 3D tiskárně se ukazují jako relativně snadné cesty. V první části snímku režisérka nápaditě využívá webového grafického rozhraní, do nějž jsou zasazeny reportáže a rozhovory s lidmi, kteří mají se zbraněmi co do činění. Posléze divákům nabízí dokumentární dobrodružství, v němž se protagonistky vydávají do temných zákoutí fyzické i elektronické reality.
Režie: Barbora Chalupová
Vstupné 50 Kč/ studenti 30 Kč

Od 21:00 - 00:00 - ​SILENT NIGHT
Fenomén pomalé televize (Slow TV) uchvátil Norsko. Vysílání přímého přenosu z vlaku, Vašeho pokoje či záznam ohně z krbu. Nápad, se kterým přišel už Andy Warhol, přijíždí nyní i k nám do Broumova. Projekci hudebně doprovodí hudební set DJ Geishy.
Vstupné: 50 Kč/ studenti 30 Kč


Neděle 18. 6. 2017
Od 18:00 ​- KITTCHEN – AŽ BUDU PROMĚNNÝ / 18 min / ČR
Režie: Tomáš Šťastný
Kittchen alias Jakub König. Dokument snažící se odhalit, kde končí Jakub a začíná Kittchen.

5 OCTOBER / 61 min / ČR, SR
Režie: Martin Kollár
Příběh muže, který se kvůli obřímu nádoru na obličeji rozhodl opustit svoji rodinu a vydat se na cestu, která je pro něj útěkem před závažným rozhodnutím, vlastním strachem i nesnesitelnými společenskými situacemi. I přesto, že se nádor snaží zakrýt plnovousem, svůj skutečný zdravotní stav před sebou samým utajit nedokáže. Když se dozví, že mu může zbývat jen několik měsíců života, vše začne podřizovat jedinému datu – 5. říjnu, kdy má podstoupit riskantní operaci.
Vstupné 50 Kč/ studenti 30 Kč

Kontaktní osoba: Martina Junková, e: martina.junkova@broumovsko.cz, t. 734 443 165
Pořadatel: Agentura pro rozvoj Broumovska

Zpět na kalendář akcí