Bulletiny

Nakoukněte do informačního bulletinu Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov, který vydáváme čtyřikrát ročně. Najdete v něm zajímavosti, pozvánky či novinky z klášterních aktivit... Přejeme příjemné čtení.

4. Broumovské diskuse / 6. - 7.11.2017

Dvoudenní diskusní konference, panel prezidentských kandidátů, doprovodný program...

více info >

Historické příběhové dílny

Nové zážitkové workshopy pro ZŠ a SŠ

více info >

Bulletin č. 13 / červen 2017

Léto je tu. U nás v klášteře je tou dobou o něco rušněji než obvykle. Už za necelý měsíc 1. července zahájíme v Božanově festival Za poklady Broumovska. Deset sobotních koncertů opět rozezní kostely na Broumovsku hudbou špičkových interpretů. Na začátku července se nakrátko propojíme s literárním festivalem Gory literatury z polské Nové Rudy. V průběhu léta nás také čeká loučení s divadelním projektem Hra-nic-e, který byl impulsem k přípravám pokračování našich divadelních aktivit. Domek u mostu se proměňuje na Literární domek, kde budeme hostit spisovatele a tvůrčí dvojice. Plně se také věnujeme přípravám 4. Broumovských diskusí, věříme, že o nich bude slyšet více než dříve. Až do konce září je možné se každé úterý v osm hodin ráno zúčastnit meditací, jejichž program plánujeme rozšířit. Pro děti chystáme tvůrčí příměstské tábory. Omlouvám se za tuto palbu novinek, ale celý náš tým má radost, že se toho tolik daří, klášter je využíván a věřím, že přivítá i vás. Těšíme se...

Bulletin v PDF

Bulletin č. 12 / březen 2017

Období konce zimy a začátku jara se dá popsat jako čas příprav a úklidu, ale na nedostatek práce si stěžovat nemůžeme. Připravujeme pro Vás aktuální program - Velikonoční trh, pomyslné zahájení 12. ročníku festivalu Za poklady Broumovska benefičním koncertem na jeho podporu, otevření výstavní sezóny Galerie Dům, nebo zahájení vzdělávacích programů s replikou středověkého knihtisku. Vedle toho probíhají práce zaměřené na vzácný fond naší knihovny, jehož větší část se nyní nově eviduje, digitalizuje a nejvzácnější výtisky budou restaurovány.  V neposlední řadě se pak zabýváme posilováním naší organizace, abychom vytvořili stabilní a silnou kulturní instituci, která bude dále přinášet zajímavý program ve všech rovinách své činnosti, tedy jako komunitní centrum, místo kvalitní kultury a vzdělávání, ale také generátor vyšší návštěvnosti města a regionu. Je to těžší, než byste si možná představovali, a proto jsme vděčni za pomoc - www.vstuptedoklastera.cz - či návštěvu. 

Bulletin v PDF