Bulletiny

Cesta Emericha Ratha

reprízy originální inscenace o broumovském hrdinovi...

více info >

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku

více info >

Noční hrané prohlídky kláštera

Oblíbené prázdninové prohlídky...

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

Nakoukněte do informačního bulletinu Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov, který vydáváme čtyřikrát ročně. Najdete v něm zajímavosti, pozvánky či novinky o klášterních aktivitách... Přejeme příjemné čtení. 

Chcete bulletin dostávat do své emailové schránky? Rádi to zařídíme :-)
Napište nám na email katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Bulletin č. 17 / Červen 2018

Nadcházející prázdninový měsíc u nás bude ve znamení premiér. Na festivalu Za poklady Broumovska čeká premiéra na výkonnou ředitelku Terezu Kramplovou. To slibuje nejen skvělé hudební zážitky, ale také změnu péče o festival i jeho posluchače. O pár dní dříve nebo okolo zahajovacího koncertu zkvalitníme služby pro návštěvníky kláštera i pro místní a otevřeme přímo v areálu kláštera restauraci U Tří růží. Těšíme se na kuchyni vycházející z místních a regionálních tradic v moderním pojetí.  Bude to taková obnovená premiéra po hostinci, který ve stejných prostorách byl už od 17. století do poloviny 20. století. Třetí premiérou pak bude nová divadelní inscenace Cesta Emericha Ratha. Připravuje ji v těchto dnech přímo pro klášter tým režiséra Petra Lanty a slavnostní premiéra divadelního pohledu na život broumovského hrdiny a sportovce Emericha Ratha se uskuteční 22. července ve Dřevníku. Konec prázdnin pak bude ve znamení intenzivních příprav 5. Broumovských diskusí, které 6. a 7. listopadu nabídnou debatu se zajímavými hosty na téma Hrdinství a odvaha. Léto je u nás opět plné inspirace, nechte se pozvat…

Bulletin v PDF

Bulletin č. 16 / Březen 2018

Březen, za kamna vlezem? Doby, kdy jsme žili více propojeni s přírodou a střídáním ročních období, jsou - zdá se - pryč. Ty doby, kdy se v zimě více spalo a odpočívalo a vyprávělo, v létě dlouho, co světlo dovolilo, pracovalo. Navíc byl, při často monotónní práci či pomalých cestách, čas na zastavení nebo jen bezmyšlenkovité bytí. Život byl těžší a kratší, ale tmel společného života, ke kterému jsme se vztahovali, se měnil pomalu a v klidu. Svět se změnil, proto i my dumáme, jak najít čas na tolik potřebné lelkování, přemýšlení a odpočinek. Nabízíme meditační semináře, ale i setkání s krásným uměním, hudbou, výtvarným uměním, divadlem či literaturou. Programy, kde se můžete zastavit, zamyslet nebo na sebe jen nechat působit klidnou atmosféru místa. Pomozte nám na druhém Dobrovolnickém dnu, těšte se na nové Literární Café, přispějte účastí na Benefičním koncertu na letošní ročník festivalu Za poklady Broumovska, zažijte takový zajímavý návrat v Galerii Dům. Pomozte nám měnit místo, kde žijeme.

Bulletin v PDF